top of page

Havalandırma Sistemleri

İSTANBUL MEKANİK PROJE MÜHENDİSLİK VE DANIŞMANLIK

Havalandırma Sistemleri

Kapalı bir ortamın havasını değiştirmek maksadıyla farklı yöntemlerle, çeşitli araçlar kullanarak dışarıdan temiz hava akımının içeriye alınarak iç hacmin havasının değiştirilmesi işlemine havalandırma deriz. Kapalı ortamda bulunan istenmeyen kötü havayı dışarı atmak ve temiz havayı içeri almak iyi bir havalandırma sistemi kurmaktan geçmektedir.

 

Bir ortamı ısıtma, soğutma veya havalandırma için ilk yapılması gereken işlem uygun sistemin seçilmesidir. Bunun için çalışma yapılan hacim ile ilgili mevcut genel şartlar toplanıp sürdürülecek faliyet ile karşılaştırılarak, sistem enine boyuna sağlıklı bir şekilde fizibilte edilmelidir.

Gerçekleştirilen ön fizibilite çalışmasından sonra kurulacak olan havalandırma sistemi ile ilgili ortamın şartlarına uygun bir şekilde; alan,

Konfor Havalandırma
Endüstriyel Havalandırma
Proses Havalandırma

hacim, hava değişim katsayısı, nem oranı, sıcak soğuk yükleri ve belli başlı kriterlere dayalı, detaylı mühendislik hesapları yapılmalıdır.

Yapılan hesaplar ve tecrübeye dayalı olarak elde edilen verilerin bir araya getirilmesi ile birlikte, kurulacak olan sistemin proje taslağı da meydana gelmiş olur.

Mekanik tesisatta fark yaratacak titiz çözümler.

bottom of page